Сторінка 1 - Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Офіційний веб-сайт

Перейти до вмісту

Головне меню:

Сторінка 1

Скрытые страницы > Архів
Звернення!
У місті Кривому Розі Дніпропетровська обласна організація Товариства Червоного Хреста України оголошує набір всіх бажаючих вступити до загону швидкого реагування Товариства Червоного Хреста України для добровільного надання першої допомоги постраждалим у надзвичайних ситуаціях техногенного, природного та соціального характеру.
Перевага надається особам, які займаються екстремальними видами спорту (парашютисти, альпіністи, байкери, скейтбордисти тощо), медичним працівникам і іншим особам, які бажають оволодіти навичками надання першої допомоги постраждалим, а також правилами поведінки в надзвичайних ситуаціях.
Членом загону першої допомоги може бути кожний громадянин України, який досяг 18 річного віку, немає медичних протипоказань та обмежень, пройде підготовку з управління при надзвичайних ситуаціях та програму з навичок першої допомоги.
Звертатися за адресою та телефонами: 

 м. Кривий Ріг пр. Металургів, 16 кімн. 220
(024) 92 80 70 або (0562) 31 31 75

30.05.2015 р. в Дніпропетровську відбулася зустріч Федерального міністра закордонних справ Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайера з керівництвом області та представниками громадських організацій, які займаються питаннями надання допомоги переміщеним особам.
Тема зустрічі: "Робота з вимушеними переселенцями та постраждалими в конфлікті на сході України". Франк-Вальтер Штайнмайер надав високої оцінки визначній роботі Червоного Хреста Дніпропетровщини у питанні гуманітарої допомоги переміщеним особам та тісній співпраці.
Дніпропетровська область, як прифронтова, перша приймає поранених і несе відповідальність за тих людей, які перемістились з сусідніх регіонів. На сьогодні, за інформацією губернатора області Валентина Резніченка, область прийняла вже понад 5 тисяч поранених та прихистила майже 130 тис. переселенців.
Усі присутні висловили вдячність уряду Німеччини за допомогу в будівництві модульних містечок для переміщених осіб із зони бойових дій на сході України, за значну надану гуманітарну допомогу потерпілим.


У Дніпропетровській області створені мобільні бригади     Мобільні медичні бригади створені згідно спільного гуманітарного проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Товариства Червоного Хреста України (ТЧХУ) з «Надання первинної медичної допомоги мобільними медичними бригадами внутрішньо переміщеним особам та приймаючим їх громадам». Програма проекту узгоджена з МОЗ та підтримана ним, про що свідчить підписана партнерська угода між МОЗ, ВООЗ та ТЧХУ.

     Згідно Грантової Угоди між Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ) та Товариством Червоного Хреста України метою проекту є: покращення доступності та підвищення рівню надання первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам та приймаючим їх громадам, посилення просвітницько-профілактичних заходів з метою зниження рівня захворюваності в місцях компактного проживання внутрішньо переміщених осіб.
   Завдання проекту: створення мобільних підрозділів, їх медичне та матеріальне забезпечення з метою надання комплексного пакету послуг первинної медичної допомоги внутрішньо переміщеним особам у визначених регіонах України.
       З 1-го лютого 2015 року перша мобільна бригада розпочала роботу у місті Павлоград, Павлоградському районі, в містах Першотравенськ, Тернівка, Петропавлівка, Васильківка, Межова. Друга мобільна бригада розпочала роботу 15 квітня у м. Дніпродзержинськ, Дніпродзержинському районі, м. Вільногірськ, м. Верхньодніпровськ, смт. Кринички, смт. Петриківка, Криворізький р-н.

     Персонал бригади складається з лікаря, двох медичних сестер та водія-санітара. Весь медичний персонал мобільної бригади має досвід роботи за спеціальністю, кваліфікаційні категорії та пройшов тренінги з надання первинної та невідкладної медичної допомоги, організовані ВООЗ за міжнародними стандартами. Підготовку проводили відповідні фахівці МОЗ та Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика.
   У розпорядженні мобільної бригади знаходиться автомобіль, оснащений портативним електрокардіографом, дефібрилятором, глюкометром, тонометрами, фонендоскопами, системою подачі кисню, ношами.

      Для надання медичної допомоги населенню діяльність мобільних бригад включає:

• Виїзд мобільних бригад до місць проживання внутрішньо переміщених осіб з метою надання комплексного пакету послуг, включаючи інфекційні захворювання (зокрема, туберкульоз, ВІЛ, поліомієліт і керовані вакцинацією інфекції (VPI)), неінфекційні захворювання, психічні розлади, стоматологія, інтегроване ведення хвороб дитячого віку (IMCI) та розлади здоров'я, пов’язані із захистом навколишнього середовища
• Перенаправлення та транспортування пацієнтів (у разі необхідності) до закладів охорони здоров’я для надання первинної, вторинної або вузькоспеціалізованої медичної допомоги
• Консультування вагітних жінок (з питань аборту, контрацепції та пологів), визначення ознак ускладненої вагітності, транспортування вагітних жінок (у разі необхідності) до закладів охорони здоров’я
• Активне виявлення випадків захворюваності серед дітей, надання їм медичної допомоги, перенаправлення до закладів ПМСД або спеціалізованих медичних закладів;
• Активна участь у кампанії масової вакцинації від поліомієліту та кору
• Виявлення ознак (діагностика) розладів психічного здоров’я та перенаправлення таких пацієнтів до спеціалізованих медичних закладів;
• Проведення нагляду за харчуванням переміщених осіб, виявлення випадків недостатнього харчування
• Вивчення впливу навколишнього середовища на здоров’я населення, виявлення шкідливих чинників, які погіршують екологічну ситуацію, інформування про них санітарно–епідеміологічних служб
• Проведення просвітницько-інформаційної роботи з профілактики зазначених вище захворювань

    Проект розраховано на 12 місяців. У разі необхідності термін дії проекту буде подовжено. Мобільні бригади переважно будуть працювати в сільській місцевості та у віддалених від закладів охорони здоров’я районах.
    У разі гострої необхідності пацієнти будуть транспортуватись до закладів охорони здоров’я вторинного рівня.

 
Назад до вмісту | Назад до головного меню